Slováci se těší na Rusy. Rudé kanonádě bude čelit gólman z extraligy

Přidal  Daniel Reichel   do  , ,      13. 2. 2018 10:01    Komentář  

Slovenští hokejisté nastoupí ve středu v Pchjongčchangu proti výběru Olympijských sportovců z Ruska s Branislavem Konrádem v bráně. Hlavní trenér Craig Ramsay o tom informoval média po pondělním tréninku.

Pro Konráda, který již třetí sezónu obléká dres extraligové Olomouce, se bude jednat v jeho 30 letech o první start na zimních hrách.

Embed from Getty Images

„Těším se, přestože nevím, co všechno mě čeká. Je pro mě velkou ctí nastoupit proti takovým hráčům v takové kvalitativní koncentraci,“ sdělil nitranský rodák slovenským novinářům.

V bitvě proti velikánovi bude Konrádovi krýt záda Ján Laco, zamýšlená gólmanská jednička pro olympiádu.

Slováky, kteří se řadí mezi outsidery, burcuje před zápasem s jedním z favoritů jejich generální manažer Miroslav Šatan. Nebojí se přitom zapojit ani do diskuzí na sociálních sítích. „Slovensko – Rusko! Olympijský hokejový turnaj startuje za dva dny…Pojďme hrát!“ napsal bývalý špičkový útočník na oficiální twitterový účet „sborné“.

Duel Slovensko-OSR je na programu od 13.10 SEČ. Česká televize utkání vysílá od druhé třetiny.

Titulní foto: Icon Sportswire

Štítky

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby.Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.