Smůla Winnipegu: Frolík skóroval, Pavelec inkasoval z půlky hřiště

Velmi dobře rozjetý zápas mělo St. Louis v úterý na vlastním hřišti proti Winnipegu. Bluesmani vedli po čtyřiceti minutách už 4:1, pak ale začali ztrácet a hosté postupně srovnali na 4:4. Naději na body jim však vzal vlastní brankář. Ondřej Pavelec inkasoval minutu před koncem nevinným nahozením z poloviny hřiště velmi smolný gól a body zůstaly v St. Louis.

Kabina Blues si tak mohla kolektivně oddechnout. Barret Jackman popadl po buly kotouč a z prostoru mezi modrou a červenou čárou ho lehce poslal na bránu soupeře. K překvapení všech skončil kotouč za zády Pavelce a komentátoři jen hlasitě křičeli: „Neuvěřitelné!“
David Backes vyhrál na buly puk a poslal ho obránci Roberto Bortuzzovi, jenž jej okamžitě předal Jackmanovi. Zkušený čtyřiatřicetiletý zadák ho chtěl pouze nahodit do třetiny, aby se o něj poprali jeho útočníci s obránci Jets, místo toho skončil kotouč v síti a byl z toho vítězný gól.
„Chtěl jsem tam jen dostat puk a dát našim útočníkům příležitost,“ řekl Jackman. „Už se to tak stalo, že jejich gólman o něm ztratil přehled. Bereme to jakýmkoli způsobem.“

„Dívali jsme se na to ze střídačky, takže jsme to dobře viděli,“ přidal se Alex Pietrangelo. „Jen jsem si říkal: ‚Projdi!‘ Věděli jsme, že dobře nevidí, jak puk letí. Myslel jsem, že mu to půjde rovnou do lapačky. Místo toho ale změnil směr. Je to trochu zajímavý způsob jak vyhrát hokejový zápas, ale bereme ho. Na třetí třetinu je to tvrdé, nicméně jinak se všichni shodneme, že to byla zábava.“
Skóre přitom otevírali hosté. Michael Frolík vybojoval v útočné třetině puk a střelou mezi betony z mezikruží překonal brankář Elliotta. Pak se rozjeli domácí, kteří čtyřmi góly odskočili do trháku. Zářil opět hlavně útok Schwartz, Tarasenko, Lehterä, jenž se složil na šest bodů a v posledních čtyřech zápasech jich zaznamenal celkem sedmnáct.

Pietrangelo a Backes měli po dvou asistencích, Brian Elliott zapsal dvanáct zákroků. Také brankář vítězů byl šťastný, když padl vítězný gól. „Rád bych řekl, že jsem ho přivolal,“ smál se gólman Blues. „Nikdy předtím jsem tak nekřičel při gólu, který jsme dali. Byl to rychlý výkřik tenkým hláskem, jak od holky. Bereme dva body, to je jasné.“
Jets tak neporušili tradici. Pokud prohrávají po dvou třetinách, prohráli v této sezóně 21 zápasů – 17 po základní hrací době, 4 po prodloužení. V úterý se jim v St. Louis podařilo ve třetím dějství srovnat třemi po sobě jdoucími góly z hokejek Ladda, Stempniaka a Wheelera, následující smolný gól z nich ale nakonec ale stejně udělal poražené.
„Někdy se sám stane, že ztratíte puk v hledišti,“ snažil se popsat Pavelcovu chybu Elliott. „Když ho ztratíte mezi lidmi, je obtížné znovu ho očima najít. Semele se to hodně rychle. Muselo to být pro něj těžké. Nikdy nechcete inkasovat takovéhle góly.“