Srovnání: Auston Matthews vs. Patrik Laine

Přidal  Robert Rampa   do  , , ,      29. 11. 2016 15:21     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Srovnání: Auston Matthews vs. Patrik Laine  

Oba hráči zatím předvádějí výkony hodné dospělého hokejisty. Dokáží se vypořádat s nováčkovskými problémy. Tak například Matthews (na horním snímku) nedávno ukončil šňůru třinácti zápasů bez vstřelené branky. Laine zase za posledních devět utkání skóroval pouze jednou, frustraci si ale nepřipouští.

Matthews je bezpochyby jedním z lídrů Toronta. S 41 střelami patří mezi nejvíce střílející hráče, úspěšnost na vhazování má téměř na 50 %. „I když jsem se neprosazoval, pořád jsem byl schopen vytvořit si šance. Přijde mi, že maličkosti, které nejsou tak vidět, stále zlepšuju. Bavím se,“ vysvětluje
Matthews.


Sledujte NHLnews také na Facebooku a Twitteru.


„S Austonem jsme velice spokojeni. Nemám rád porovnávání hráčů. Ale měl jsem spoustu výborných hokejistů, kteří si prošli obdobím bez branky. Museli to zvládnout. A Auston hraje perfektně do obrany, ohromně se zlepšuje, jdou mu vhazování. A vezměte si, že hraje proti nejlepším v lize!“ brání svého svěřence generální manažer Toronta Lou Lamoriello.

„V životě je dobré projít si těžkými časy. Záleží jen na tom, jak se s nimi vyrovnáte, jak tvrdě budete bojovat. A když si tím konečně projdete, jste lepší. Auston se prostě musí snažit zlepšovat v defenzivě, lépe podržet puk… Je to kluk do všech situací,“ říká trenér Maple Leafs Mike Babcock.

Ačkoliv se Lainemu teď nedaří, s 12 góly zůstává třetí mezi střelci (hned za Pastrňákem a Crosbym). „Když se vám nedaří, zjednodušte svou hru. Tahle liga je hodně těžká. Dostanete se pod tlak, snažíte se až moc a to vám naopak ublíží. Takže moje rada mladým hráčům, kterým se nedaří v útoku, je, hrajte jednoduše. Ať je vaše hra stabilní, to dobré přijde,“ říká Mark Scheifele, útočník Winnipegu.

„Žádali jsme po Lainem, aby zlepšil svou obrannou hru. Chápe, že tu je mnohem víc věcí, kterými může být pro náš tým přínosný. Ne jen střílením branek. Milujeme jeho góly, líbí se nám Patrikovo myšlení, že by měl více střílet. Ale ten kluk je v 18 letech v TOP dvou lajnách. To znamená, že proti nejlepším také hraje. To si musíme uvědomit,“ říká kouč Jets Paul Maurice.

Matthews Laine
Zápasy 21 24
Branky/Body 9/17 12/18
Střely na bránku 77 61
Čas na ledě 17:20 18:24
Hity 3 24
Průměr branky na zápas 0,34 0,36
Průměr bodů na 60 minut hry 2,80 2,54

 

Autor  

Narozen v roce 1995, student žurnalistiky. V hokeji obdivuji fyzický kontakt, odvahu vložit své zdraví ve prospěch týmu. Trochu i té kontroverze a provokace. I proto mě od začátku okouzlila hra Boston Bruins. Hráči jako Campbell (jeho odehrané oslabení se zlomenou nohou), Lucic, Marchand jsou jen špičkami v seznamu. K živému zápasu NHL jsem se dostal jednou v Praze, kde se utkaly tehdejší Phoenix a právě Boston.