Stalo se před 14 lety: Ducks získali Prongera

Přidal  Lukáš Zitka   do  , , ,      3. 7. 2020 19:06     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Stalo se před 14 lety: Ducks získali Prongera  

Fanshop týmuNa den přesně před čtrnácti lety získali Anaheim Ducks důležitý článek své vítězné skládačky, která jim přinesla premiérový a dosud jediný Stanley Cup. V červenci 2006 získali do svých obranných řad z Edmontonu Chrise Prongera.

Obrovitý bek, který proslul tím, že kromě brutálních zákroků na hraně hokejového zákona, si dobře rozuměl s pukem, přišel do Kalifornie výměnou za útočníka Joffreye Lupula a českého obránce Ladislava Šmída a dvě volby v draftu (jedna byla podmíněná).

„Je to jeden ze tří nejlepších obránců na světě,“ řekl po výměně tehdejší viceprezident Oilers Kevin Prendergast.

Chris Pronger v mrazivém Edmontonu strávil jednu jedinou sezonu, ve které si poprvé v kariéře zahrál finále Stanley Cupu. V něm však Olejáři nestačili na Carolinu Hurricanes.

V týmu Ducks, který tehdy skládal z pozice GM Brian Burke, se zařadil po bok zkušeného Scotta Niedermayera. A hned ve své úvodní sezoně pod kalifornským sluníčkem v létě hopsal s vytouženou trofejí. Později se probojoval do finále ještě jednou. Ale jeho Philadelphie ve finále nestačila na Blackhawks, kteří tehdy začínali svoji dynastii.

Pronger svá poslední utkání v NHL odehrál v ročníku 2011-2012, kariéru mu však ukončily problémy po několika otřesech mozku.

Titulní foto: Icon Sportswire

Autor  

Žurnalistiku se střídavými úspěchy studoval v Brně a poté v Praze. S novinařinou začínal v redakci Pardubického deníku, později strávil rok ve službách jednoho hokejového serveru. Následně na dva roky zakotvil v Evropském vydavatelství, kde však psal především o politice. Pak úplně změnil pracovní zaměření, aby se loni na podzim vrátil v plné síle do světa sportovní žurnalistiky v barvách časopisu Svět sportu a nově též serveru nhlnews.cz. Dlouhodobě sleduje především výkony hráčů Anaheimu Ducks a Detroitu Red Wings, mezi nejoblíbenější hráče řadí Pavla Dacjuka, Henrika Zetterberga, Teemu Selänne a Paula Kariyu. Kontakt na autora: lukas.zitka@nhlnews.cz