Stěhuj se, kdo můžeš! Ottawa přebudovala svoji soupisku

Přidal  Lukáš Zitka   do  ,      24. 2. 2020 22:32     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Stěhuj se, kdo můžeš! Ottawa přebudovala svoji soupisku  

Fanshop týmuOttawa už pár let platí za outsidera soutěže. Klub sráží dolů neshody v kabině a různá pochybná rozhodnutí vlastníka Eugena Melnyka. Senátoři se několikrát v posledních letech zkusili zaměřit na přestavbu a nyní se jejich kabinou skutečně prohnal vítr. Vedení vyslalo jasný vzkaz: Alexi Lafreniere, jdeme si pro tebe!

Největším jménem, které opustilo Ottawu, je nevysoký útočník Jean-Gabriel Pageau. Ten putoval do New Yorku Islanders za tři volby v draftu.

Nejproduktivnější hráč Sens v letošní sezoně v novém působišti ihned podepsal novou smlouvu na šest let za pět milionů dolarů ročně. V dosavadních 60 zápasech si připsal v dresu Ottawy 40 bodů (24+16).

Uzávěrka přestupů NHL 2020

V poslední možný den opustil hlavní město Kanady také ruský forvard Vladislav Naměstnikov. Ten se po svém podzimním přesunu z New Yorku Rangers v Kanadě příliš neohřál. V dresu s římským senátorem stihl odehrát 54 zápasů a získat 25 bodů. Nyní bude oblékat dres Lavin.

Součástí výprodeje se stal i útočník Tyler Ennis. Někdejší asistent kapitána Sabres se letos jakoby rozpomněl na své vydařené sezony a po čtyřech letech překonal hranici 30 bodů. S trochou štěstí se přehoupne přes 20 gólů v ročníku (abychom byli fér, jeho hra v posledních letech strádala kvůli častým zraněním). Z Kanady se stěhovat nebude, Edmonton jej získal za pátou volbu v draftu 2021.

Již dříve si své saky paky sbalil obránce Dylan DeMelo, který vyrazil do mrazivého Winnipegu. V Ottawě strávil necelé dvě sezony. Na nové spoluhráče si budou zvykat také „farmáři“ Max Veronneau, Aaron Luchuk a zkušený zadák Cody Goloubef, jehož si z waiver listiny stáhl Detroit.

Titulní foto: Icon Sportswire

Autor  

Žurnalistiku se střídavými úspěchy studoval v Brně a poté v Praze. S novinařinou začínal v redakci Pardubického deníku, později strávil rok ve službách jednoho hokejového serveru. Následně na dva roky zakotvil v Evropském vydavatelství, kde však psal především o politice. Pak úplně změnil pracovní zaměření, aby se loni na podzim vrátil v plné síle do světa sportovní žurnalistiky v barvách časopisu Svět sportu a nově též serveru nhlnews.cz. Dlouhodobě sleduje především výkony hráčů Anaheimu Ducks a Detroitu Red Wings, mezi nejoblíbenější hráče řadí Pavla Dacjuka, Henrika Zetterberga, Teemu Selänne a Paula Kariyu. Kontakt na autora: lukas.zitka@nhlnews.cz