Stempniak ukončil kariéru

Přidal  Daniel Reichel   do  ,      2. 10. 2019 7:13     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Stempniak ukončil kariéru  

Lee Stempniak oznámil odchod z hokejových kluzišť. Zkušený útočník se rozhodl po 13 sezónách v NHL, během nichž oblékal trikoty deseti týmů, ukončit hráčskou kariéru.

Dveře do slavné ligy mu otevřelo St. Louis, které jej v roce 2003 draftovalo z celkového 148. místa. Mimo organizaci Blues působil také u Maple Leafs, Coyotes, Flames, Penguins, Rangers, Jets, Devils, Hurricanes a Bruins.

V Bostonu strávil svůj poslední ročník. Za první tým ale naskočil pouze do dvou bezbodových duelů, když větší část sezóny odehrál na farmě v AHL.

36letý rodák z New Yorku má na svém kontě v NHL dohromady 911 utkání, v nichž nasbíral 469 bodů za 203 gólů a 266 asistencí.

„Jsem poctěný a beru jako privilegium, že jsem hrál v NHL 13 let. Jsem také extrémně vděčný, že jsem si každý den své kariéry prožíval svůj sen,“ rozloučil se Stempniak s fanoušky.

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.