Středeční mela v Detroitu má dohru. Witkowski dostal stopku na deset zápasů

Přidal  Daniel Reichel   do  , ,      17. 11. 2017 12:02    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Středeční mela v Detroitu má dohru. Witkowski dostal stopku na deset zápasů  

Středeční hromadná potyčka v utkání mezi Flames a domácími Red Wings nezůstala bez odezvy. Oddělení hráčské bezpečnosti NHL potrestalo detroitského forvarda Luka Witkowskiho desetizápasovým distancem.

Witkowského suspendace vychází z pravidla NHL 70.6, jež trestá hráče za návrat na led poté, co byli vykázání rozhodčími do kabin.

Wikowski byl v zápase vyloučen za bitku s Brettem Kulakem, při odchodu do šaten se ale nechal vyprovokovat seknutím Matthewa Tkachuka a zapojil se do potyčky, jež přerostla do chaotické mely (na VIDEO se podívejte zde).

„Nazval bych to hokejem ze staré školy. Pro hru je to dobré. Přitahuje to fanoušky k tomuto sportu,“ vyjádřil se k incidentu samotný Witkowski.

I zmíněný Tkachuk však stále nemá vyhráno. Jeho chováním se bude vedení NHL zabývat v pátek.

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby.Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.