Super Bowl pobláznil Kanadu. Hokej je vůči němu Popelkou

Přidal  Daniel Reichel   do  ,      4. 2. 2020 13:52     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Super Bowl pobláznil Kanadu. Hokej je vůči němu Popelkou  

Super Bowl, každoroční vyvrcholení sezóny NFL, táhne nejen v USA. Duel mezi Kansas City Chiefs a San Franciscem 49ers v Kanadě prolomoval milníky.

Grandiózní střetnutí si naladilo na stanicích CTV a TSN rekordních 7,84 miliónů diváků. Dalších 1.66 miliónů fanoušků se koukalo na frankofonní televizi RDS.

Fanda NHL

Pro srovnání, sedmý zápas finále Stanley Cupu 2011 mezi Canucks a Bruins, který v zemi drží rekord pro utkání NHL, vidělo na anglofonní stanici CBC 8,67 miliónů diváků. Loňský kruciální duel jarního tažení Maple Leafs v play-off proti Bostonu si pak v Kanadě pustilo 4,15 miliónů fandů.

Čísla pro fotbal vypadají v zemi s 38 milióny obyvatel ještě úchvatněji při bližším zkoumání.

Téměř 18,7 miliónů Kanaďanů – tedy 51 % populace – si klání alespoň na chvíli naladilo. V Calgary pak hrálo finále NFL na více než 80 % zapnutých obrazovek, tzn. že jen jedna pětina obyvatel města, která měla v danou chvíli puštěnou televizi, sledovala něco jiného než Super Bowl.

Suma sumárům, ve vysílací sezóně 2019/2020 byste hledali v Kanadě sledovanější pořad stěží.

O tom, že Super Bowl překračuje hranice sportu a je vnímán zejména jako celospolečenská událost, svědčí i fakt, že přestávkový program byl i letos v USA a Kanadě sledovanější než samotné utkání.

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.