Šustr opouští NHL. Budoucnost vidí v Číně

Přidal  Daniel Reichel   do  , , ,      8. 6. 2019 11:21     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Šustr opouští NHL. Budoucnost vidí v Číně  

Andrej Šustr se po deseti letech vrací ze zámoří na Starý kontinent.

28letý zadák, který odehrál v NHL včetně play off 370 zápasů, bude hrát Kontinentální ligu za Kunlun. S čínským klubem podepsal roční smlouvu.

Plzeňský odchovanec působil v poslední sezoně převážně na farmě Anaheimu v nižší AHL. V prvním týmu si připsal jen pět zápasů. Svoji předešlou kariéru v prestižní lize spojil s Tampou, se kterou podepsal první smlouvu v roce 2013 jako nedraftovaný volný hráč.

Největším Šustrovým úspěchem zůstává postup s Lightning do finále Stanley Cupu 2015, v němž Bolts podlehli Chicagu.

Spolu s Čechem odchází z Anaheimu do Kunlunu také obránce Trevor Murphy. 23letý Kanaďan hrál v uplynulém ročníku výhradně na farmě.

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.