Švédové budou bojovat o zlatý hattrick s Králem

Přidal  Daniel Reichel   do  , ,      19. 4. 2019 21:07     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Švédové budou bojovat o zlatý hattrick s Králem  

Švédové zveřejnili v pátek seznam 13 hráčů z NHL, kteří už potvrdili svou účast na letošním světovém šampionátu. A sestava je to působivá.

Skandinávcům bude strážit bránu samotný „King Henrik“.

Kromě gólmana Rangers Henrika Lundqvista odpověděli na pozvánku reprezentovat kladně také mladý a dravý útočník Elias Pettersson či obránce Oliver Ekman-Larsson.

Švédští fanoušci uvidí pohromadě všechny své hvězdy 1. května, kdy se Tři korunky střetnou v přípravě s Ruskem.

Seveřané budou na Slovensku obhajovat zlaté medaile z let 2017 a 2018.

Potvrzené posily Švédska z NHL na MS 2019:

Brankáři: Henrik Lundqvist (New York Rangers), Jacob Markström (Vancouver Canucks).

Obránci: Adam Larsson (Edmonton Oilers), Erik Gustafsson (Chicago Blackhawks), Robert Hägg (Philadelphia Flyers), Oliver Ekman-Larsson (Arizona Coyotes).

Útočníci: Oskar Lindblom (Philadelphia Flyers), Elias Pettersson, Loui Eriksson (Vancouver Canucks), Adrian Kempe (Los Angeles Kings), Marcus Krüger (Chicago Blackhawks), Mario Kempe (Arizona Coyotes), Jesper Bratt (New Jersey Devils).

Štítky

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.