Švýcaři se v Rusku neztratí. Hlásí už šest posil z NHL

Přidal  Daniel Reichel   do  , ,      26. 4. 2016 17:20     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Švýcaři se v Rusku neztratí. Hlásí už šest posil z NHL  

Švýcarská hokejová reprezentace mohutně posiluje před blížícím se mistrovství světa v Rusku. Nejnověji by měli tým posílit útočník Nino Niederreiter z Minnesoty a obránce Rafael Diaz z New Yorku Rangers. Z účasti se naopak omluvil obránce Mark Streit z Philadelphie.

„Nemůžu se dočkat, až budu opět reprezentovat svou rodnou zemi,“ svěřil se Niederreiter deníku Blick. Třiadvacetiletý rodák z Churu bude reprezentovat poprvé od olympijských her v Soči, kde si Švýcaři připsali památné vítězství proti českému výběru (1:0).


Může vás zajímat:


Z náročné sezóny pochroumaný Mark Streit dal naopak přednost odpočinku. „Fyzicky se jednalo o jednu z mých nejtěžších sezón. Bolí mě z ní celé tělo. K tomu mě navíc loňské mistrovství připravilo o měsíc, který mi posléze scházel v předsezónní přípravě,“ vysvětloval osmatřicetiletý bek švýcarskému tisku.

Trenér Švýcarů Patrick Fischer bude mít k dispozici celkem šest hráčů, kteří v této sezóně zasáhli do bojů v NHL. Kromě výše zmíněné dvojice si oblečou dres s helvétským křížem také gólman Reto Berra (Colorado), obránce Yannick Weber (Vancouver) a útočníci Sven Andrighetto (Montreal) a Christoph Bertschy (Minnesota). V týmu už je ze zámoří také zadák Christian Marti, který po celou sezónu oblékal dres Lehigh Valley v nižší AHL.

Švýcaři budou v Moskvě soupeřem české reprezentace. Pro oba celky se bude jednat o poslední vystoupení v rámci základní skupiny A.

Titulní foto: Icon Sportswire

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.