Tanev dal v Detroitu Mrázkovi své první góly v NHL, Laine dvakrát bodoval

Přidal  Martin Hrubý   do  , ,      5. 11. 2016 11:44    Komentář

Je mu 24 let. V NHL hrál patnáctý zápas. Moc času od trenéra obvykle nedostává, přesto v pátek zazářil. Brandon Tanev, rodák z kanadského Toronta, vstřelil své první dva góly v NHL a oba byly velmi důležité. Nejprve v 53. minutě vyrovnal na 3:3, pak v 59. minutě naklonil skóre na stranu svého týmu. Po závěrečné trefě Ehlerse do prázdné klece nakonec vyhrál Winnipeg v Detroitu 5:3.

„Vytrvalost našeho týmu je neuvěřitelná,“ řekl Tanev. „Nepřestali jsme je tlačit. O tom to je.“

Hráč čtvrté útočné řady nebyl nikdy draftovaný. S Winnipegem podepsal jako volný hokejista. „Jsem poprvé v Joe Louis Areně a dal jsem tady svůj první gól,“ radoval se šťastný střelec. „Ohromný pocit.“

Na straně hostů však bylo vidět víc hráčů. Patrik Laine se jednou trefil a jednou nahrával. Další góly dali Mark Scheifele a Nikolaj Ehlers. Za Detroit se trefili Luke Glendening, Henrik Zetterberg a Justin Abdelkader.

„Hráči odvedli dobrou práci. Ze svého trenérského pohledu jsem si ten zápas opravdu užil,“ pochválil své Tryskáče trenér Paul Maurice.

Podstatný byl také výkon brankářů, ve kterém bohužel zůstal pozadu český gólman. Connor Hellebuyck v brance Winnipegu pochytal 30 střel domácích, Petr Mázek měl 26 zákroků. Na rozdíl od svého soupeře inkasoval o jeden gól víc. Mrzet ho musel hlavně čtvrtý gól, kdy ho Tanev překonal přesnou ranou ze samostatného úniku. Pátý zásah přišel už do opuštěné brány.

Bude vás zajímat:

„V téhle lize musíte pořád makat naplno. Hráči jsou tady příliš dobří a nechají vás zaplatit za vaše chyby,“ řekl Abdelkader. „Musíme se v tomto směru zlepšit, ale je tam toho víc, na čem musíme po posledních zápasech zapracovat. Sezóna je dlouhá. Je třeba se dát dohromady a pořádně se připravit na nedělní zápas proti Edmontonu Oilers.“

Malým pozitivem na porážce bylo, že Detroit už měl v sestavě Niklase Kronwalla, který vynechal jedenáct úvodních duelů kvůli potížím s kolenem. Švédský bek odehrál 18 minut a 14 sekund a bez kanadského bodu skončil s bilancí -1.

Winnipegu se výhrou v Detroitu povedlo přetrhnout šňůru tří porážek za sebou. Detroit naopak zapadá do problémů. Po dvou prohrách na začátku sezóny přišlo šest vítězství, teď čtvrtá prohra za sebou. Víc příležitostí zatím dostával v bráně na úkor Jimmyho Howarda Petr Mrázek, bohužel také víc prohrává. Pět z šesti porážek odchytal právě český gólman.