Tanner Pearson podepsal novou smlouvu s Los Angeles

Přidal  Martin Hrubý   do  , ,      10. 5. 2017 11:32     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Tanner Pearson podepsal novou smlouvu s Los Angeles  

Tanner Pearson udělal tlustou čáru za spekulacemi ohledně své nejbližší hokejové budoucnosti. Čtyřiadvacetiletý útočník bude i nadále působit v Los Angeles, s kalifornským klubem včera podepsal nový čtyřletý kontrakt a v první červencový den se tak nestane chráněným volným hráčem.


Sledujte NHLnews také na Facebooku a Twitteru.


Podle informací zámořských médií si kanadský hokejista vydělá celkem 15 milionů dolarů. Pearson si platově polepší. Zatímco nový kontrakt mu garantuje průměrný roční příjem 3,75 mil. dolarů, v posledním roce platnosti stávající dvouleté smlouvy (v celkové hodnotě 2,8 mil. USD) si vydělal 1,55 miliónu dolarů.

„Samozřejmě, že mým hlavním cílem bylo zůstat v Los Angeles. Měl jsem zájem o dlouhodobou spolupráci a byli jsme schopni se dohodnout na smlouvě, která je výhodná pro obě strany. Jsem šťastný, že tu dál zůstávám,“ uvedl Pearson v rozhovoru pro klubový web.

Letos rodák z Kitcheneru vytvořil sezónní maxima v odehraných zápasech (80), gólech (24), bodech (44) a v počtu střel na branku (187).

Třicátý muž draftu 2012 nastoupil za Krále poprvé v play off 2013. V základní části National Hockey League dosud odehrál 226 utkání, ve kterých nasbíral 103 bodů za 54 branek a 49 přihrávek. V 30 utkáních play off zaznamenal pět gólů a deset asistencí.

Foto: Bridget Samuels

Autor  

Narozen v roce 1971. NHL sleduji od začátku 80. let, redaktorem od roku 2000. Spoluzakladatel webového serveru NHL.cz. Největší hokejový zážitek - návštěva zápasů NHL, v nichž nastoupilo dohromady osm členů slavné dynastie Edmontonu Oilers z osmdesátých let minulého století včetně Waynea Gretzkyho, Granta Fuhra, Glenna Andersona nebo Craiga MacTavishe, jenž jako vůbec poslední hráč v historii NHL hrál bez helmy.