Thomas Vanek se rozhodl ukončit kariéru v 36 letech

Přidal  Lukáš Zitka   do  , , , , ,      26. 2. 2020 11:57     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Thomas Vanek se rozhodl ukončit kariéru v 36 letech  

Fanda NHLRakouský útočník Thomas Vanek do poslední chvíle čekal, zda si jej nevyzvedne z volného trhu některý tým se šancí na Stanley Cup. O někdejšího kapitána Buffala, který naposledy oblékal dres Detroitu však nikdo nestál a Vanek se rozhodl, že je čas ukončit profesionální kariéru.

Přitom loňskou sezonu ve zbídačeném Detroitu neměl úplně špatnou – 64 zápasů a 36 bodů (16+20). Rodák z Badenu, jehož rodiče mají české kořeny, prahl po prvním kolektivním úspěchu. Nakonec však skončí „pouze“ s trofejí za vítězství v univerzitní soutěži NCAA.

Otec Thomase pochází z Hradce Králové, maminka ze Slovenska. Do Rakouska emigrovali dva roky před jeho narozením. Doma sice mluvili Česky, není to ale jeho primární jazyk.

V posledních letech kariéry platil za velkého cestovatele. Od roku 2013 hrál postupně za Buffalo, New York Islanders, Montreal, Minnesotu, Detroit, Floridu, Vancouver, Columbus a nakonec znovu Detroit.

V NHL odehrál 1029 zápasů v základní části a získal 789 bodů. V play-off odehrál 69 utkání a připsal si 36 bodů.

Štítky

Autor  

Žurnalistiku se střídavými úspěchy studoval v Brně a poté v Praze. S novinařinou začínal v redakci Pardubického deníku, později strávil rok ve službách jednoho hokejového serveru. Následně na dva roky zakotvil v Evropském vydavatelství, kde však psal především o politice. Pak úplně změnil pracovní zaměření, aby se loni na podzim vrátil v plné síle do světa sportovní žurnalistiky v barvách časopisu Svět sportu a nově též serveru nhlnews.cz. Dlouhodobě sleduje především výkony hráčů Anaheimu Ducks a Detroitu Red Wings, mezi nejoblíbenější hráče řadí Pavla Dacjuka, Henrika Zetterberga, Teemu Selänne a Paula Kariyu. Kontakt na autora: lukas.zitka@nhlnews.cz