Select Page

To není smutné blues. Havlát dostal smlouvu v St. Louis

To není smutné blues. Havlát dostal smlouvu v St. Louis

Co nevyšlo začátkem října ve Floridě, podařilo se o měsíc později v St. Louis. Martin Havlát byl po ukončení angažmá v New Jersey dlouho bez práce, neuspěl ani na zkoušce v přípravném kempu Panterů, ale stejnou možnost (už během rozeběhnuté sezóny) u Bluesmanů přetavil v roční dvoucestnou smlouvu za 600 tisíc dolarů. Pokud by byl český útočník přeřazen na farmu, vydělá si 200 tisíc.

Prvotní úkol pro českého útočníka je jasný, alespoň částečně zastoupit dlouhodobě zraněné Paula Stastnyho (zlomená noha, návrat nejdříve koncem listopadu), Jadena Schwartze (kotník, konec ledna) a Patrika Berglunda (rameno, začátek ledna). Blues ze stejného důvodu testovali také dalšího z bývalých hráčů New Jersey Dainiuse Zubruse, ale ten tolik štěstí jako Havlát neměl. Mladoboleslavský rodák býval v minulosti také častým návštěvníkem marodky, během čtrnácti sezón v NHL proto nasbíral pouze 788 startů. V nich ale prokázal své ofenzivní schopnosti, když nastřílel 241 branek a přidal 352 asistencí.

Místo na soupisce uvolnil Havlátovi mladý forvard Ty Rattie, jenž byl přesunut na farmu do Chicaga. Stejný osud včera potkal obránce Chrise Butlera, tahle zpráva je ale z klubového hlediska pozitivní. Znamená totiž, že se v sobotu vrátí do hry uzdravený Kevin Shattenkirk, který od 13. října nenastupoval kvůli problémům s třísly.

Výsledky

20.10.1.01.21.10.22.10.
Vancouver Boston 3:6
NY Islanders NY Rangers 4:3
Nashville Philadelphia 1:0
Tampa Bay Columbus 2:0
New Jersey Ottawa 5:4
Edmonton Chicago 2:1
St Louis Colorado 4:3
Carolina Calgary 2:1
Dallas Arizona 5:4
Montréal Anaheim 0:3
Vancouver Buffalo 4:2
San Jose New Jersey 3:0
Washington Detroit 4:3
Pittsburgh Florida 4:3
Minnesota Winnipeg 3:4
Nashville NY Rangers -:-
Edmonton Philadelphia -:-
Buffalo Boston -:-
Toronto Ottawa -:-
Pittsburgh Tampa Bay -:-
San Jose NY Islanders -:-
Los Angeles Columbus -:-
Florida Washington -:-
Carolina Dallas -:-
Chicago Arizona -:-
Minnesota Calgary -:-
St Louis Vegas -:-

Twitter