Toffoli: Doufám, že pochybovačům ukážeme, že s námi musí počítat

Přidal  Lukáš Zitka   do  , ,      6. 9. 2019 11:31     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Toffoli: Doufám, že pochybovačům ukážeme, že s námi musí počítat  

Fanshop týmuLos Angeles Kings za sebou mají ročník, který by snad nejradši vymazali ze svých historických záznamů. Podobně negativně hodnotí uplynulou sezonu i útočník Tyler Toffoli. Sedmadvacetiletý útočník vstřelil pouhých 13 branek a poprvé ve své kariéře v NHL skončil v záporných číslech ve statistice +/-. Kanadský forvard je nyní nažhavený na to, aby v následující sezoně umlčel kritiku a společně s celým týmem ukázal, že se s Krály znovu musí počítat.

„Hodně lidí pochybovalo o mě i o celém zbytku týmu. Takže si myslím, že všichni bychom měli být pořádně namotivovaní ukázat, že se s námi stále musí počítat,“ řekl ještě před startem kempu zkušený útočník.

Kings loni podruhé za poslední tři roky chyběli ve vyřazovacích bojích. Pro Toffoliho, jenž s Králi zažil oslavy jejich druhého Stanley Cupu v historii, je to nepřijatelné. Má důvěru v to, že nový kouč Todd McLellan, jehož najalo vedení letos v dubnu, pomůže Los Angles zpět mezi elitu.

„Myslím, že Todd má určitě připravený plán toho, co chce a co máme dělat. Všichni jsme díky tomu zvědaví a natěšení na start nové sezony,“ myslí si pravé křídlo Kings. Velké naděje vkládá jak v nového kouče, tak ve dvojici mladíků Jareta Andersona-Dolana a Rasmuse Kupariho. Toffoli prý během léta několikrát konzultoval přímo s novým koučem nadcházející ročník. Jinak se věnoval suché přípravě společně s několika svými spoluhráči z L.A.

Titulní foto: Icon Sportswire

Autor  

Žurnalistiku se střídavými úspěchy studoval v Brně a poté v Praze. S novinařinou začínal v redakci Pardubického deníku, později strávil rok ve službách jednoho hokejového serveru. Následně na dva roky zakotvil v Evropském vydavatelství, kde však psal především o politice. Pak úplně změnil pracovní zaměření, aby se loni na podzim vrátil v plné síle do světa sportovní žurnalistiky v barvách časopisu Svět sportu a nově též serveru nhlnews.cz. Dlouhodobě sleduje především výkony hráčů Anaheimu Ducks a Detroitu Red Wings, mezi nejoblíbenější hráče řadí Pavla Dacjuka, Henrika Zetterberga, Teemu Selänne a Paula Kariyu. Kontakt na autora: lukas.zitka@nhlnews.cz