Tolik střel na soupeře nevyslali Habs 28 let. Přesto se z vítězství v prodloužení radovali hokejisté Islanders

Po sobotní porážce po nájezdech s Bostonem, vlétli hokejisté Montrealu do utkání s New Yorkem Islanders, které v onom zápase přestříleli v poměru 54:24.
Tolik střeleckých pokusů nezaznamenali Canadiens od 24. února 1990, kdy drtivým výsledkem 11:1 přejeli Pittsburgh Penguins.

Z výhry se Habs přesto neradovali, když o druhém bodu pro Islanders rozhodl v 62. minutě John Tavares.
Canadiens sice získali jeden bod za remízu v základní hrací době, ale nutně by potřebovali získat oba dva. Na třetí místo Atlantické divize, které nyní okupují Maple Leafs, ztrácejí už jedenáct bodů.
Pozitivním faktem však je, že kapitán Max Pacioretty se trefil čtyřikrát v posledních čtyřech střetnutích.
Jako další mají Canadiens na programu zápas s Bostonem, který se odehraje ve středu na ledě Bruins.