Tomáš Plekanec mění klub, i nadále však zůstává v Kanadě

Přidal  Daniel Reichel   do  , , , ,      25. 2. 2018 18:06     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Tomáš Plekanec mění klub, i nadále však zůstává v Kanadě  

Český útočník Tomáš Plekanec končí své působení v Montrealu a poprvé během své kariéry v NHL mění působiště.

Canadiens jej poslali spolu s útočníkem Kylem Baunem (AHL) k rivalovi z Toronta.

Opačným směrem putují obránce Rinat Valiev, šikovný forvard Kerby Rychel (oba dva hrají v AHL) a volba ve druhém kole draftu 2018.

Habs se trejdem zavázali i nadále platit 50 % z Plekancova platu.


Tomáš Plekanec v historických statistikách Montrealu (včetne zápasů play-off):

Zápasy: 1068 (11. v historii klubu)

Góly: 248 (20.)

Asistence: 406 (16.)

Body: 654 (14.)


Kladenský odchovanec zaznamenal v této sezóně během 60 utkání 24 bodů. Maple Leafs se budou snažit využít především jeho 87zápasovou zkušenost z play-off a také 52.6procentní úspěšnost na vhazování. Předpokládá se, že v týmu bude zastávat pozici třetího nebo čtvrtého centra.

Po výměně s Torontem mají Canadiens, kteří se letos do bojů o Stanley Cup nepodívají, k dispozici už čtyři volby ve druhém kole nadcházejícího draftu.

Titulní foto: Lisa Gansky

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.