Tonoucí se stébla chytá? Jackets nabídli Panarinovi superkontrakt na poslední chvíli

Přidal  Lukáš Zitka   do  ,      1. 7. 2019 14:33     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Tonoucí se stébla chytá? Jackets nabídli Panarinovi superkontrakt na poslední chvíli  

Fanshop týmuArťemij Panarin je asi nejlákavějším zbožím z útočníků, kteří se letos ocitnou na volném trhu. Delší dobu je spojován s Floridou nebo Coloradem, v poslední době se vynořili z moře spekulací také New York Islanders. Jeho dosavadní zaměstnavatel Columbus Blue Jackets se ale nehodlá jej vzdát bez boje a podle zdrojů The Athletic nabídl Rusovi tučnou nabídku dle jeho přání.

Gólman Sergej Bobrovský je už jednou nohou na Floridě, útočník Matt Duchene zase nejspíše zakotví v Nashvillu. V zákulisí se má za to, že tito dva hráči jsou pro klub z Ohia už ztracení. Panarin však ještě může být na vážkách, čeho se pokusil využít GM Blue Jackets Jarmo Kekalainen.

Produktivnímu forvardovi prý nabídl osmiletý kontrakt na 96 milionů dolarů, tedy na 12 milionů ročně. Hráč a jeho agent Paul Theofanous tak možná mají na poslední chvíli pořádně zamotanou hlavu.

Podaří se tímto krokem na poslední chvíli finskému manažerovi udržet svoji hvězdu?

Autor  

Žurnalistiku se střídavými úspěchy studoval v Brně a poté v Praze. S novinařinou začínal v redakci Pardubického deníku, později strávil rok ve službách jednoho hokejového serveru. Následně na dva roky zakotvil v Evropském vydavatelství, kde však psal především o politice. Pak úplně změnil pracovní zaměření, aby se loni na podzim vrátil v plné síle do světa sportovní žurnalistiky v barvách časopisu Svět sportu a nově též serveru nhlnews.cz. Dlouhodobě sleduje především výkony hráčů Anaheimu Ducks a Detroitu Red Wings, mezi nejoblíbenější hráče řadí Pavla Dacjuka, Henrika Zetterberga, Teemu Selänne a Paula Kariyu. Kontakt na autora: lukas.zitka@nhlnews.cz