Toronto a Vegas spolu obchodovali

Přidal  Daniel Reichel   do  , , ,      24. 7. 2019 5:15     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Toronto a Vegas spolu obchodovali  

David Clarkson míří zpět do Toronta.

Maple Leafs získali útočníka a volbu ve čtvrtém kole draftu 2020 v rámci trejdu s Golden Knights. Do Vegas naopak putuje gólman Garret Sparks.

Clarkson podepsal v létě 2013 s Torontem sedmiletý kontrakt na 36,75 mil. dolarů, za klub z rodného města ale naskočil pouze do 118 duelů se ziskem 26 bodů a o dva roky později byl vyměněn do Columbusu. Od sezóny 2015/16 vinou poranění zad nehraje a jeho kariéra je de facto u konce. Ke Zlatým rytířům se dostal v roce 2017 během rozšiřovacího draftu.

35letému Kanaďanovi zbývá ze smlouvy jeden rok s cap hitem 5,25 miliónů. Může být ale umístěný na listině dlouhodobě zraněných hráčů a tudíž nezatěžuje platový strop.

26letý Sparks byl údajně nabízen na trhu od června. V ročníku 2017/18 chytal v AHL, kde to s Marlies dotáhl až ke Calder Cupu. V první plnohodnotné sezóně v NHL se mu však nedařilo, když ve 20 utkáních zaznamenal úspěšnost 90,2 procent a průměr 3,15 branky.

Jeho vytrejdování je zajímavé zejména pro českého brankáře Michala Neuvirtha, kterému odpadl jeden ze soků v boji o gólmanskou dvojku.

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.