Toronto dál kosí zranění, šanci vycítil Slovák

Přidal  Daniel Reichel   do  , ,      29. 12. 2019 11:25     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Toronto dál kosí zranění, šanci vycítil Slovák  

Fanshop týmu

Zranění dál zasahují do soupisky Maple Leafs.

Toronto v sobotu oznámilo, že se obránce Jake Muzzin potýká se zlomenou nohou a bude chybět v řádech týdnů.

30letý Kanaďan je v tomto ročníku klíčovou postavou torontské defenzívy, čemuž odpovídá jeho průměrný ice-time (21:21), počet hitů (87) i blokovaných střel (69).

Muzzin hraje také esenciální roli v oslabeních, ve kterých tráví na zápas v průměru skoro dvě a půl minuty.

Javorové listy již povolaly z farmy zadáka Timothyho Liljegrena, v sobotním duelu s New Yorkem Rangers však dostal šanci slovenský bek Martin Marinčin. 27letý rodák z Košic naskočil do střetnutí NHL poprvé od 2. listopadu.

Leafs postrádají také útočníka Ilju Michejeva, jenž bude chybět několik měsíců (čtěte ZDE), stejně jako forvardy Trevora Moora a Andrease Johnsona.

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.