Toronto horečně shání spolehlivého obránce. Pochodí v Jersey nebo Anaheimu?

Přidal  Lukáš Zitka   do  ,      27. 9. 2020 9:44     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Toronto horečně shání spolehlivého obránce. Pochodí v Jersey nebo Anaheimu?  

Fanshop týmuMaple Leafs jsou si vědomi svých limitů v obraně. Vzhledem k platovému stropu, z nějž obrovskou částku vynakládají na pouhou čtveřici útočníků (Marner, Tavares, Matthews a Nylander), jejich defenziva strádá. Vedení klubu proto plánuje po konci ročníku vyvíjet velkou aktivitu na hráčském trhu.

Už dříve jsme psali o zájmu Javorových listů o kapitána St. Louis Alexe Pietrangela (čtěte ZDE). Do jejich oblasti zájmu však spadla ještě další dvě jména, jedno z New Jersey Devils a druhé se vyskytuje na soupisce Anaheimu Ducks.

Z kádru Devils by Maple Leafs rádi uvítali Damona Seversona. Šestadvacetiletý Kanaďan si v 69 utkáních základní části letos připsal 31 bodů. Bek, který hokejku drží napravo, má také reprezentační zkušenosti.

V Kalifornii zase poradce Toronta zaujal devětadvacetiletý Josh Manson, defenzivní pořízek, který se nebojí „tvrdit muziku“. Stejně jako Severson drží hokejku napravo a roční plat má mírně nad hodnotou čtyři miliony dolarů.

Oba týmy by mohly uvítat výměnu za první volby Maple Leafs v nadcházejícím draftu. Vyjde toto posílení zadních řad?

Titulní foto: Icon Sportswire

Štítky

Autor  

Žurnalistiku se střídavými úspěchy studoval v Brně a poté v Praze. S novinařinou začínal v redakci Pardubického deníku, později strávil rok ve službách jednoho hokejového serveru. Následně na dva roky zakotvil v Evropském vydavatelství, kde však psal především o politice. Pak úplně změnil pracovní zaměření, aby se loni na podzim vrátil v plné síle do světa sportovní žurnalistiky v barvách časopisu Svět sportu a nově též serveru nhlnews.cz. Dlouhodobě sleduje především výkony hráčů Anaheimu Ducks a Detroitu Red Wings, mezi nejoblíbenější hráče řadí Pavla Dacjuka, Henrika Zetterberga, Teemu Selänne a Paula Kariyu. Kontakt na autora: lukas.zitka@nhlnews.cz