Trucující Olejář plánuje zůstat ve Finsku

Přidal  Daniel Reichel   do  ,      12. 11. 2019 21:38     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Trucující Olejář plánuje zůstat ve Finsku  

Chráněný volný hráč Jesse Puljujärvi, jehož práva náleží Edmontonu, chce pokračovat ve svém evropském dobrodružství.

21letý Fin akuálně působí v nejvyšší finské soutěži a čas na návrat do NHL má pouze do 1. prosince.„Na sto procent se soustředím na hraní za Oulu až do konce tohoto ročníku. Chci tam strávit skvělou sezónu,“ uvedl forvard pro deník Iltasanomat.

Puljujärvi během offseason deklaroval, že za Oilers odmítá dále hrát a rád by do týmu, který mu umožní působit v prvních dvou útocích.

Generální manažer Edmontonu Ken Holland začal i na základě těchto prohlášení pracovat na jeho výměně. Někdejší draftová čtyřka však mezitím „utekla“ na Starý kontinent.

Puljujärvi má na svém kontě v NHL 139 zápasů, ve kterých neoslnil a nasbíral pouze 37 bodů.

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.