Turrisův návrat a noc milníků v Ottawě

Přidal  Roman Blaha   do  , , ,      9. 2. 2018 20:22    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Turrisův návrat a noc milníků v Ottawě  

Hokejisté Ottawy včera porazili na svém ledě Predátory z Nashvillu 4:3 v prodloužení a hned pro několik hráčů se jednalo o výjimečný večer.

Klub připravil vzpomínkové video pro svého bývalého hráče Kylea Turrise, který v kanadském klubu strávil šest let, než byl v listopadu vyměněn právě do Nashvillu. Video bylo prezentováno na obrazovce nad ledem v průběhu první třetiny a více než čtrnáct tisíc fanoušků přivítalo navrátilce ovacemi vestoje.

„Bylo to od nich moc pěkné, že tohle udělali. Ohromná podpora fanoušků a video zachycující mé roky v Ottawě, fakt se mi to moc líbilo. Tohle je skvělý klub a já jsem vděčný, že jsem mohl být jeho součástí,“ řekl Turris, který také prohodil pár vět s bývalými spoluhráči a podle svých slov si to velmi užíval.

Několik dalších hráčů pak v tento večer zaznamenalo jubilejní trefy nebo posun v historických tabulkách. Kapitán týmu Erik Karlsson zapsal jednu asistenci a bodem číslo 492 se osamostatnil na třetím místě v historické produktivitě klubu. Před ním jsou už pouze Jason Spezza (687) a Daniel Alfredsson (1108).

Mike Hoffman, autor vítězné trefy v prodloužení, vstřelil svou jubilejní stou branku v NHL a stála opravdu za to. „Je fajn překonat takovou metu,“ řekl novinářům o svém stém zásahu. „Ještě mnohem je lepší ale způsob, jakým se to podařilo. Byla to rozhodující trefa v prodloužení, nemohla tedy přijít v lepší čas,“ dodal kanonýr Sens. Další forvard, Jean-Gabriel Pageau, nastoupil k třístému duelu v NHL.

Magnus Pääjärvi se zase v ottawském dresu trefil vůbec poprvé. Celá řada borců bude tedy mít na včerejší výhru Sens krásné vzpomínky.

 

Autor  

Narozen v roce 1975, NHL sleduji od konce 80. let, redaktorem od roku 2008. Vystudovaný ekonom - obor marketing, ženatý, manželka Silvie, synové Mike a Dave. Dobrovolník na ZOH 2010 ve Vancouveru, florbalový kouč a speaker, učitel. Mám rád NHL jako celek, obdivuji kanadskou oddanost hokeji a úžasnou tradici této hry v zemi javorového listu, jsem velkým kanadským fanouškem. Rád sportuji, cestuji, čtu o NHL v angličtině, poslouchám U2 a trávím čas se svými syny. Oblíbení hráči: Yzerman, Gretzky, Orr, Sakic, Beliveau, LaFontaine, Linden, Modano, Francis, Gilmour, Hawerchuk, Mario, Roy, Brodeur, R. Bourque, Coffey, Selänne, Toews, Gaudreau, McDavid, St. Louis, Sean Burke, Jágr, Sedinové. Nejlepší hokej ever: Canada Cup 87.