Tuukka Rask: Budu končit! Tak vlastně ne…

Přidal  Lukáš Zitka   do  , ,      1. 4. 2020 15:58     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Tuukka Rask: Budu končit! Tak vlastně ne…  

Fanshop týmuTuukka Rask v posledních týdnech dominoval novinovým titulkům. Nejdříve jsme si mohli přečíst, že po uplynutí jeho současného kontraktu uvažuje o konci profesionální kariéry. O pár dní později zase utekly utajené informace ze šatny Bruins o velmi agresivních plynech, které sídlí v jeho střevech. Žerty stranou, Rask uvedl na pravou míru svá slova o konci kariéry.

Rask se nechal slyšet, že se těší na vyjednávání o nové smlouvě po skončení této sezony (ať už to bude kdykoliv) a že mluvit o konci kariéry je v tuto chvíli předčasné.

„Jsem si jistý, že se s Donem Sweeneyem (GM Bruins) o tom v klidu pobavíme po tomto ročníku. Bude mi teprve 34, až doběhne můj stávající kontrakt. Takže si myslím, že bych mohl potom hrát ještě rok nebo dva. Nechci ale nic slibovat, nikdy nevíte, co se může stát,“ prohlásil zkušený finský brankář, který zvedl Stanleyův pohár na hlavu jako dvojka Tima Thomase a ve dvou dalších případech jako týmová jednička ve finále prohrál.

Rask je v současnosti v předposledním roce jeho osmileté smlouvu na sedm milionů dolarů ročně. Byť byl finský brankář draftován Torontem, jeho dres nikdy neoblékl a od roku 2007 působí v organizaci Bruins. Během poslední výluky jej mohli spatřit i čeští diváci, když odchytal 17 zápasů za plzeňské Indiány.

V Bruins drží, mimo jiných, klubový rekord v počtu vychytaných vítězství – 291.

Byla jeho původní slova o konci kariéry jen krok, kterými rozhoupal vedení Bruins k aktivnějšímu vyjednávání o nové smlouvě?

Titulní foto: Icon Sportswire

 

 

Štítky

Autor  

Žurnalistiku se střídavými úspěchy studoval v Brně a poté v Praze. S novinařinou začínal v redakci Pardubického deníku, později strávil rok ve službách jednoho hokejového serveru. Následně na dva roky zakotvil v Evropském vydavatelství, kde však psal především o politice. Pak úplně změnil pracovní zaměření, aby se loni na podzim vrátil v plné síle do světa sportovní žurnalistiky v barvách časopisu Svět sportu a nově též serveru nhlnews.cz. Dlouhodobě sleduje především výkony hráčů Anaheimu Ducks a Detroitu Red Wings, mezi nejoblíbenější hráče řadí Pavla Dacjuka, Henrika Zetterberga, Teemu Selänne a Paula Kariyu. Kontakt na autora: lukas.zitka@nhlnews.cz