Tuukka Rask opouští sestavu Bostonu. Zatím není jasno na jak dlouho

Přidal  Lukáš Zitka   do  , ,      9. 11. 2018 19:21     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Tuukka Rask opouští sestavu Bostonu. Zatím není jasno na jak dlouho  

Fanshop týmuFinský gólman Tuukka Rask nezačal letošní sezonu zrovna nejlépe. Naskočil do osmi utkání, připsal si v nich čtyři vítězství a stejný počet porážek. Ani další statistiky nebyly zrovna úchvatné – průměr branek 3,05 na zápas, 90,1 % úspěšnost zákroků. Dosti nepříjemně se na jeho pozici začal tlačit Slovák Jaroslav Halák. Nyní vyšlo najevo, že výpadek formy zádumčivého Fina mohly způsobit osobní problémy.

Kvůli blíže nespecifikovaným osobním problémům dostala jednička Bostonu od vedení týmu volno. „Tuukkův problém není zdravotního rázu. Nyní je důležité respektovat jeho soukromí a nechat mu prostor, aby to dokázal vyřešit,“ řekl GM Bruins Don Sweeney o situaci v brankovišti jeho týmu.
Při setkání s médii také trenér Medvědů Bruce Cassidy nastínil plány své organizace pro nadcházející víkend, kdy jeho mužstvo čekají zápasy proti Torontu a Vegas. Oba zápasy s největší pravděpodobností odchytá Jaroslav Halák. Ten zatím zasáhl do devíti utkání. Čtyři z nich vyhrál, jedno prohrál a dvě ztratil v prodloužení.

Titulní foto: Icon Sportswire

Autor  

Žurnalistiku se střídavými úspěchy studoval v Brně a poté v Praze. S novinařinou začínal v redakci Pardubického deníku, později strávil rok ve službách jednoho hokejového serveru. Následně na dva roky zakotvil v Evropském vydavatelství, kde však psal především o politice. Pak úplně změnil pracovní zaměření, aby se loni na podzim vrátil v plné síle do světa sportovní žurnalistiky v barvách časopisu Svět sportu a nově též serveru nhlnews.cz. Dlouhodobě sleduje především výkony hráčů Anaheimu Ducks a Detroitu Red Wings, mezi nejoblíbenější hráče řadí Pavla Dacjuka, Henrika Zetterberga, Teemu Selänne a Paula Kariyu. Kontakt na autora: lukas.zitka@nhlnews.cz