Uběhlo to rychle, říkal Marleau před odehráním 1 500. zápasu

Přidal  Josef Michl   do  , ,      19. 10. 2017 16:02    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Uběhlo to rychle, říkal Marleau před odehráním 1 500. zápasu  

Patrick Marleau odehrál ve středu své 1 500. utkání v NHL, když nastoupil do zápasu proti Detroitu.

Před zápasem byla 38letému útočníkovi věnovaná veškerá pozornost. Každý reportér s mikrofonem se chtěl dostat do blízkosti zkušeného hokejisty.

„Rozhodně to uteklo hrozně rychle, ale já jsem si tu cestu užíval a jsem vděčný, že jsem se dostal takhle daleko,“ zářil Marleau.

Marleau nezmeškal jediné utkání od sezóny 2008/09. Odehrál tedy více než 600 utkání v řadě a v prvních sedmi zápasech v dresu Toronta získal 5 bodů (3+2).

„Prostě jsem se obklopil správnými lidmi na ledě i mimo něj, kteří jsou opravdu dobří ve své práci a pomáhají vám, aby jste se udrželi zdraví.“

„Je pěkné dosáhnout tohoto milníku, ale více se soustředím na nadcházející utkání,“ prozradil Marleau.

„Je to skvělá událost a on si to opravdu zaslouží,“ říká spoluhráč Morgan Rielly. „Pracuje extrémě tvrdě a je to skvělý spoluhráč,“ dodává.

Dnes jsme se bavili o tom, kam půjdou večer jeho děti. Odpověděl mi, že neví, ale že určitě dorazí na jeho 2000. zápas. Prý má ještě hodně času,“ smál se Rielly.

 

Autor