Ulice pojmenovaná po Crosbym? V Halifaxu řekli ‚NE‘

Přidal  Daniel Reichel   do  , ,      30. 9. 2018 9:42     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ulice pojmenovaná po Crosbym? V Halifaxu řekli ‚NE‘  

Vypadá to, že Sidney Crosby se „své“ ulice v kanadské provincii Nové Skotsko jen tak nedočká.

Zastupitelé Halifaxu tento týden zamítli návrh, aby se po tamním rodákovi a nejlepším hokejistovi současnosti pojmenovala ulice Forest Hills Parkway. Svůk krok odůvodnili tvrzením, že hvězdný hráč nesplňuje potřebná kritéria.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Flyers mají nového maskota. Je nemotorný a podobá se Voráčkovi
Podle Alexe Cooka z agentury Canadian Press byl návrh zamítnut kvůli tomu, že Crosby stále neukončil kariéru. Městská vyhláška z roku 2015 stanovila, že přejmenování veřejného majetku je možné pouze poté, co daná osobnost již svou činnost nevykonává nebo nasbírala 25 let v dobrovolných komunitních službách.

Příznivci návrhu ale nezahálejí a přišli s alternativami. Po útočníkovi Pittsburghu Penguins chtějí pojmenovat nově vybudovanou ulici, postavit umělecké dílo na jeho počest nebo dokonce vyhlásit Den Sidneyho Crosbyho.

Titulní foto: Icon Sportswire

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.