Uražený Kovář? Český útočník se nedostavil na farmu

Přidal  Daniel Reichel   do  , ,      7. 10. 2018 18:01     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Uražený Kovář? Český útočník se nedostavil na farmu  

Jan Kovář čekal v osmadvaceti letech na svou pravděpodobně poslední šanci zahrát si NHL. Plzeňský odchovanec podepsal v létě roční jednocestnou smlouvu s New Yorkem Islanders a doufal, že se probojuje do prvního týmu. To se však nestalo a český útočník se nyní jakoby natruc nenahlásil ani na farmě v Bridgeportu.

Arthur Staple z portálu The Athletic na twitteru napsal, že Kovář uvažuje o svých dalších krocích a zvažuje návrat do Evropy. Není tedy vyloučeno, že zámořská kariéra účastníka pěti mistrovství světa a her v Pchjongčchangu skončila předčasně.
Během přípravného období naskočil Kovář do čtyř duelů, v nichž zaznamenal dva body za gól a asistenci. Podle zámořských médií měl přidat hlavně v defenzivní činnosti.

Dobré jméno si písecký rodák vybojoval v Rusku, kde získal s Magnitogorskem dvakrát Gagarinův pohár. V KHL odehrál v základní části 285 zápasů s bilancí 286 bodů (97+ 189). Dalších 32 gólů a 59 přihrávek si připsal v 83 utkáních play-off.

Spolu s Kovářem putoval do záložního celku v AHL také obránce Devon Toews. Ten se však oproti Čechovi řádně ohlásil.

Štítky

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.