V lednu vládl nováčkům Barzal

Přidal  Roman Blaha   do  , , , ,      2. 2. 2018 21:28    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem V lednu vládl nováčkům Barzal  

V říjnu získal ocenění pro nejlepšího nováčka měsíce Clayton Keller z Arizony, který vtrhl do NHL ve velkém stylu. Následující dva měsíce ovládl Brock Boeser z Vancouveru. V prvním měsíci nového roku ale všem zelenáčům vévodil Mathew Barzal z New York Islanders.

Dvacetiletý centr zaznamenal v uvedeném období ve třinácti duelech 15 bodů za tři branky a dvanáct asistencí a byl ze všech nováčků nejproduktivnější. Až za ním skončili v hlasování Yanni Gourde z Tampy (6+2), spoluhráč Ryan Pulock (2+6), český forvard Pittsburghu Dominik Simon (4+3) a snajpr z Chicaga Alex DeBrincat (4+3).

Nejvíce se rodákovi z Coquitlamu v provincii Britská Kolumbie vydařily dva duely uprostřed měsíce. 13. ledna si ve slavné Madison Square Garden už podruhé v sezóně připsal pět bodů za zápas (2+3), o dva dny později v Montrealu přidal další tři body (1+2). Celkem bodoval v osmi ze třinácti lednových zápasů.

S jednapadesáti body (16+35) aktuálně suverénně vévodí kanadskému bodování nováčků a vedle Brocka Boesera a Charlieho McAvoye je nejžhavějším favoritem na zisk Calder Trophy. Jeho samotného ale mnohem více zajímá postup Isles do play-off. Moc dobře si uvědomuje, že po dvou porážkách je potřeba zabrat. „Je to hodně těsný souboj,“ říká k současnému postavení v tabulce.

Pokud by udržel nastolené bodové tempo, posunul by se ještě před koncem své první sezóny v NHL do stovky nejproduktivnějších hráčů v klubové historii. Už šestkrát si během nováčkovské sezóny připsal v utkání alespoň tři body, čímž vyrovnal výkon Mikea Bossyho.

„Z individuálního hlediska to byla vydařená první půlka sezóny, ale já se chci neustále zlepšovat. Chci mít vliv na hru v mnoha aspektech, ne jen pokud jde o body. Mým cílem v této sezóně je být lepší zápas co zápas,“ konstatuje šestnáctka draftu z roku 2015.

Autor  

Narozen v roce 1975, NHL sleduji od konce 80. let, redaktorem od roku 2008. Vystudovaný ekonom - obor marketing, ženatý, manželka Silvie, synové Mike a Dave. Dobrovolník na ZOH 2010 ve Vancouveru, florbalový kouč a speaker, učitel. Mám rád NHL jako celek, obdivuji kanadskou oddanost hokeji a úžasnou tradici této hry v zemi javorového listu, jsem velkým kanadským fanouškem. Rád sportuji, cestuji, čtu o NHL v angličtině, poslouchám U2 a trávím čas se svými syny. Oblíbení hráči: Yzerman, Gretzky, Orr, Sakic, Beliveau, LaFontaine, Linden, Modano, Francis, Gilmour, Hawerchuk, Mario, Roy, Brodeur, R. Bourque, Coffey, Selänne, Toews, Gaudreau, McDavid, St. Louis, Sean Burke, Jágr, Sedinové. Nejlepší hokej ever: Canada Cup 87.