V St. Louis zvažují, jestli angažují Jágra

Přidal  Martin Hrubý   do  , , ,      29. 9. 2017 6:31     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem V St. Louis zvažují, jestli angažují Jágra  

Činovníci St. Louis uvažují, že by mohli angažovat českého hokejistu Jaromíra Jágra. Ve čtvrtek to potvrdil generální manažer Blues Doug Armstrong. Důvodem je fakt, že Blues přišli o Robbyho Fabbriho.


Sledujte NHLnews také na Facebooku a Twitteru.


Kanadský útočník vynechá celou sezónu 2017-18, neboť si v tréninkovém kempu znovu zranil před časem operované levé koleno (vazy). Jednadvacetiletý hokejista utrpěl zranění 4. února, už 28. února šel v Chicagu na operaci a od 31. července mohl zase hrát.

Blues nyní zvažují všechny alternativy, jak Fabbriho nahradit. „Jágr je skvělý hráč,“ pochválil pětačtyřicetiletého veterána hlavní konstruktér soupisky Blues. „Bavili jsme se o něm. Musíme zvážit, jak hráči zapadají do našeho herního stylu,“ vysvětlil.

„Ztratili jsme Fabbriho, pro první část sezóny taky Berglunda. Budeme se muset s tím vypořádat a překonat,“ dodal Armstrong.

Jágr doposud v NHL hrál za Pittsburgh, Washington, New York Rangers, Philadelphii, Dallas, Boston, New Jersey a Floridu. Naposledy působil v organizaci Panthers, kam přišel v únoru 2015 z New Jersey a následně dvakrát podepsal s klubem roční smlouvu. Od 1. července 2017 je nechráněným volným hráčem.

Autor  

Narozen v roce 1971. NHL sleduji od začátku 80. let, redaktorem od roku 2000. Spoluzakladatel webového serveru NHL.cz. Největší hokejový zážitek - návštěva zápasů NHL, v nichž nastoupilo dohromady osm členů slavné dynastie Edmontonu Oilers z osmdesátých let minulého století včetně Waynea Gretzkyho, Granta Fuhra, Glenna Andersona nebo Craiga MacTavishe, jenž jako vůbec poslední hráč v historii NHL hrál bez helmy.