Vasilevskij uzmul jako druhý Rus v historii Vezina Trophy

Přidal  Daniel Reichel   do  ,      20. 6. 2019 6:59     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Vasilevskij uzmul jako druhý Rus v historii Vezina Trophy  

Andrej Vasilevskij si ze středečního udělování individuálních cen NHL odnesl Vezina Trophy pro nejlepšího gólmana.

24letý Rus, který v uplynulé sezóně odchytal za Lightning vinou zranění jen 53 zápasů, vedl s 39 výhrami statistiku brankářů. K tomu vychytal šest nul, zaznamenal úspěšnost zákroků 92,5 procent a průměr 2,40 obdržené branky na utkání.

Rodák z Tumeně předčil v hlasování Bena Beshopa z Dallasu i Robina Lehnera z Islanders a získal tuto trofej poprvé ve své kariéře.

Loni skončil v kategorii nejlepšího brankáře na třetím místě.

Vasilevskij je teprve druhým Rusem v historii, který se může z tohoto ocenění těšit. Před ním to dokázal pouze dvojnásobný držitel Sergej Bobrovskij.

Titulní foto: Icon Sportswire

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.