Velký odchod. Dvojnásobný držitel Stanley Cupu ucítil šanci v Rusku

Přidal  Daniel Reichel   do  , , ,      18. 8. 2018 8:15    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Velký odchod. Dvojnásobný držitel Stanley Cupu ucítil šanci v Rusku  

Fanda NHL

Nechráněný volný hráč Kris Versteeg míří do náruče Matičky Rusi.

Dvaatřicetiletý útočník, který naposledy působil v organizaci Flames, podepsal smlouvu s Avangardem Omsk z KHL. Informaci přinesl Ryan Leslie ze stanice Sportsnet.

Versteeg se probojoval do NHL v sezóně 2007/08 a od té doby naskočil do 643 utkání, v nichž hájil barvy Chicaga, Toronta, Philadelphie, Floridy, Caroliny, Los Angeles a Calgary.

Nejlepší úsek jeho kariéry se datuje do sezóny 2011/12, v níž nastřílel v dresu Panthers 23 gólů a přidal 31 asistencí.

Fanda NHL

V letech 2010 a 2015 se pak mohl s Blackhawks těšit ze zisku Stanley Cupu.

Z TÁBORA FLAMES: Pikantní informace. Iginlův návrat do Calgary zhatil Jágr

V uplynulém ročníku odehrál za Plameny vinou problémů s kyčlí pouze 24 zápasů se ziskem osmi bodů (3+5).

Podle zámořských expertů není vyloučeno, že se Versteeg do slavné soutěže ještě vrátí. S největší pravděpodobností by se ale musel spokojit s hodně skromným kontraktem.

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby.Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.