VIDEO: Athananasiou rozhýbal Jonese a protlačil puk do branky

Přidal  Lukáš Zitka   do  , ,      26. 3. 2019 10:05     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem VIDEO: Athananasiou rozhýbal Jonese a protlačil puk do branky  

Fanshop týmuDetroit v nočním utkání zavítal do San Jose k těžkému utkání s nepříjemnými Sharks. Přesto si po většinu zápasu drželi náskok, který pomohl koncem druhé třetiny pojistit Andreas Athanasiou.

Rodák z Londonu si připsal svoji 29. branku v ročníku po přihrávce Hirose. Ten vybojoval puk na červené čáře a okamžitě jej posunul na hbitého Athanasioua, který provedl rychlou otočku, na nic nečekal a začal pádit přímo na gólmana Žraloků Martina Jonese.

Toho pak překonal rychlou forhendovou kličkou. Čtyřiadvacetiletý útočník se sice bude muset letos smířit s tím, že se s Red Wings do play-off nepodívá, těšit ho ale může, že si opět posunul svá bodová maxima, když doposud v 70 utkáních nasbíral 49 bodů.

Autor  

Žurnalistiku se střídavými úspěchy studoval v Brně a poté v Praze. S novinařinou začínal v redakci Pardubického deníku, později strávil rok ve službách jednoho hokejového serveru. Následně na dva roky zakotvil v Evropském vydavatelství, kde však psal především o politice. Pak úplně změnil pracovní zaměření, aby se loni na podzim vrátil v plné síle do světa sportovní žurnalistiky v barvách časopisu Svět sportu a nově též serveru nhlnews.cz. Dlouhodobě sleduje především výkony hráčů Anaheimu Ducks a Detroitu Red Wings, mezi nejoblíbenější hráče řadí Pavla Dacjuka, Henrika Zetterberga, Teemu Selänne a Paula Kariyu. Kontakt na autora: lukas.zitka@nhlnews.cz