VIDEO: Bitva pokračuje! Pastrňák má menší náskok

Přidal  Daniel Reichel   do  , , , ,      1. 3. 2020 6:05     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem VIDEO: Bitva pokračuje! Pastrňák má menší náskok  

Souboj o Rocket Richard Trophy pro nejlepšího střelce nabírá na obrátkách a postupně se mění na střet Austona Matthewse z Toronta a Davida Pastrňáka z Bostonu.

Matthews si připsal v sobotu 45. přesný zásah v sezóně v utkání proti Canucks, zatímco Pastrňák zaznamenal v odpoledním duelu na ledě Islanders už svou 47. branku.

Havířovský rodák navíc v probíhajícím ročníku již patnáctkrát otevřel skóre zápasu, což z hráčů NHL naposledy dokázal před dvaceti lety Rus Pavel Bure. Více než patnáct „otvíráků“  v jednom ročníku pak zaznamenal pouze Brett Hull (19 v sezóně 1990/91; a 16 v sezóně 1991/92).

Matthewsova 45. branka:

Pastrňákova 47. branka:

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.