VIDEO: Chára se srabácky pustil do Tavarese

Přidal  Lukáš Zitka   do  , ,      24. 4. 2019 14:42    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem VIDEO: Chára se srabácky pustil do Tavarese  

Fanshop týmuBoston Bruins a Toronto Maple Leafs na sebe mají v play-off štěstí. Stejně jako loni se jejich série protáhla na nejdelší možnou dobu – až do sedmého rozhodujícího zápasu, ve kterém šlo o všechno. O emoce a šarvátky tak nebyla nouze na obou stranách.

Oba týmy patří k tzv. Original Six, jejich zápasy jsou pokaždé prestižní. Na samém konci druhé třetiny, když Medvědi drželi vedení 2:1 se rozjela strkanice u střídačky Maple Leafs. Zaklesly se do sebe čtveřice hráčů. Ten nejvyšší a tudíž nejvýraznější z nich ale na sebe upoutal ne zrovna férovým způsobem.

Když hvězdu Toronta Johna Tavarese držel v klinči Patrice Bergeron, Chára zezadu někdejšímu kapitánovi Islanders uštědřil políček a poslal jej k zemi.

Boston pak ovládl třetí třetinu a podruhé za sebou vyřadil Maple Leafs v prvním kole vyřazovacích bojů.

Autor  

Žurnalistiku se střídavými úspěchy studoval v Brně a poté v Praze. S novinařinou začínal v redakci Pardubického deníku, později strávil rok ve službách jednoho hokejového serveru. Následně na dva roky zakotvil v Evropském vydavatelství, kde však psal především o politice. Pak úplně změnil pracovní zaměření, aby se loni na podzim vrátil v plné síle do světa sportovní žurnalistiky v barvách časopisu Svět sportu a nově též serveru nhlnews.cz. Dlouhodobě sleduje především výkony hráčů Anaheimu Ducks a Detroitu Red Wings, mezi nejoblíbenější hráče řadí Pavla Dacjuka, Henrika Zetterberga, Teemu Selänne a Paula Kariyu.Kontakt na autora: lukas.zitka@nhlnews.cz