Chvíle hrůzy v Bostonu. Zápas poznamenal děsivý incident

Přidal  Daniel Reichel   do  , , ,      3. 11. 2019 8:36     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Chvíle hrůzy v Bostonu. Zápas poznamenal děsivý incident  

Útočník Sens Scott Sabourin opustil sobotní duel v Bostonu na nosítkách. Důvodem byla nezaviněná srážka s forvardem Bruins Davidem Backesem, jež způsobila mimořádné 10minutové přerušení.

K nešťastnému incidentu, po kterém se do kabin odebral také emočně otřesený Backes a jenž rozplakal i některé fanoušky v TD Garden, došlo v první třetině.Sabourin po tvrdém nárazu, při němž o sebe udeřily helmy, upadl na led a notnou dobu na něm se zkrvaveným obličejem bezvládně ležel.

Kolem zraněného hráče se semkli hokejisté obou mužstev, přičemž neblíže mu byl se slzami v očích Backes.

Ve chvíli, kdy Sabourina zdravotníci odnášeli, se vyprázdnily obě střídačky a krásným sportovním gestem se s ním rozloučily.

Podle informací, které začaly přicházet v průběhu první přestávky, Sabourin dokázal při cestě do nemocnice hýbat palci a od zámořských žurnalistů se tak začala šířit pozitivnější nálada.

Ještě lepší zpráva pak přišla v neděli od samotného hráče. Ten na svém instagramu poděkoval všem za přání k uzdravení a zveřejnil fotku s úsměvem na tváři.

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.