VIDEO: Famózní Kurovský! Nepřipsal si ani bod, přesto okouzlil zámoří

Přidal  Daniel Reichel   do  , , , ,      26. 12. 2017 23:40     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem VIDEO: Famózní Kurovský! Nepřipsal si ani bod, přesto okouzlil zámoří  

Čeští junioři vstoupili do mistrovství světa v Buffalu nad očekávání dobře. V úvodním zápase turnaje porazili favorizované Rusko 5:4, když se postupně prosadili Nečas, Safin, Zadina, Chytil a Král.

Nejvíce pozornosti zámořských médií si ale vysloužil útočník Daniel Kurovský. Devatenáctiletý karvinský rodák si v utkání nepřipsal jediný bod, za oceánem se však dnes učili vyslovovat jeho jméno. Předmětem obdivu se stala jeho akce z 8. minuty třetí třetiny.

Vítkovický talent úžasným pohybem odzbrojil ruskou defenzivu a jako ostřílený mazák mířil vstříc gólmanu Suchačovovi. Jeho „krasojízda“ gólem nakonec neskončila, pozornost zámořských médií a fanoušků je přesto oprávněná.

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.