VIDEO: Filppula zakončil rychlou kombinaci bekhendem

Přidal  Lukáš Zitka   do  , , ,      16. 2. 2020 23:01     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem VIDEO: Filppula zakončil rychlou kombinaci bekhendem  

Fanshop týmuV Detroitu letos moc hokejové radosti nezažijete. Red Wings si prošli dalším těžkým víkendem, když v sobotu schytali debakl od Bostonu a o necelých 24 hodin později od Pittsburghu. Pokaždé se Rudá křídla zmohla na jednu vstřelenou branku. Nutno uznat, že ta proti Penguins, kdy kombinaci zakončoval zkušený Fin Valtteri Filppula, byla výstavní.

Pro pětatřicetiletého centra to byla teprve pátá branka v tomto ročníku. Pětatřicetiletý vítěz Stanley Cupu z roku 2008 se tak zlepšil na 19 bodů. Veterán má ale děsivou statistiku +/-, v současnosti je na hodnotě -40 (!). Horší už je v bílo-červeném dresu jen Andreas Athanasiou se 44 mínusovými body.

Otloukánek soutěže ztratil v zápase s Tučňáky také českého obránce Filipa Hronka, který nedohrál poté, co dostal pukem do obličeje.

Autor  

Žurnalistiku se střídavými úspěchy studoval v Brně a poté v Praze. S novinařinou začínal v redakci Pardubického deníku, později strávil rok ve službách jednoho hokejového serveru. Následně na dva roky zakotvil v Evropském vydavatelství, kde však psal především o politice. Pak úplně změnil pracovní zaměření, aby se loni na podzim vrátil v plné síle do světa sportovní žurnalistiky v barvách časopisu Svět sportu a nově též serveru nhlnews.cz. Dlouhodobě sleduje především výkony hráčů Anaheimu Ducks a Detroitu Red Wings, mezi nejoblíbenější hráče řadí Pavla Dacjuka, Henrika Zetterberga, Teemu Selänne a Paula Kariyu. Kontakt na autora: lukas.zitka@nhlnews.cz