Claude Giroux si v neděli stylově počíhal na Carla Hagelina.
Centr Philadelphie počastoval pittsburghského křídelníka během druhé třetiny šestého zápasu série hromovým hitem, po kterém se musel zkrvavený Hagelin odebrat do šaten. Do utkání se již nevrátil.
Mohutný úder rozezlil Phila Kessela, který se pustil s kapitánem Flyers do menší potyčky. Avšak zatímco Giroux vyšel z událostí bez trestu, Kessel si šel sednout na dvě minuty za oplácení.
Penguins duel opanovali poměrem 8:5 a po celkovém vítězství 4-2 postoupili do druhého kola.

Daniel Reichel
Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.