VIDEO: Jágr poprvé oblékl calgarský dres. Na řadu přišly vtípky i smutná konstatování

Přidal  Daniel Reichel   do  , , , ,      5. 10. 2017 10:31    Komentář  

Český útočník Jaromír Jágr podepsal v den startu 101. ročníku NHL roční smlouvu s Calgary Flames. 45letý veterán byl na tiskové konferenci Plamenů oficiálně představen jako nový člen kádru. „Děkuji Flames, že mi dali šanci zahrát si ještě jednu sezónu v NHL. Hraji v soutěži mnoho let a už ani nevím, kolik to je. Začínal jsem v 18, je mi 45. Miluji hokej i NHL,“ sdělil kladenský rodák přítomným novinářům.

Jágrovo vystoupení se jako již tradičně neobešlo bez smíchu a vtípků. Přišla ale i chvíle, kdy slavná osmašedesátka zvážnila. „Na 99 % to bude moje poslední sezóna…Manažeři, prezidenti a týmy jdou novým trendem, kdy chtějí dávat příležitost mladým hráčům. A já to plně chápu,“ dodala česká legenda.

Craig Conroy představuje Jágra jako nového člena týmu:

Jaromír Jágr o svém rozhodnutí přidat se k Calgary:

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby.(daniel.reichel@nhlnews.cz)