VIDEO: Na ledě krvácel hráč. Píšťalka sudích přesto mlčela

Přidal  Daniel Reichel   do  , ,      17. 11. 2019 7:21     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem VIDEO: Na ledě krvácel hráč. Píšťalka sudích přesto mlčela  

Kontroverzní jednání sudích bylo k vidění v sobotním zápase mezi Coloradem a Vancouverem.

Útočník Avs Matt Calvert schytal necelé tři minuty před závěrečným dějstvím ránu pukem do hlavy, když blokoval střelu z hole Eliase Petterssona. Kotouč způsobil Calvertovi tržnou ránu a divákům se tak naskytl nepříjemný pohled na v bolestech svíjejícího se hokejistu.

Krvácející hráč však píšťalku mužů v pruhovaném nerozezněl a Canucks tak mohli pokračovat v tlaku, který vyústil ve snížení skóre na 3:4.

Z ledu se tak dostal Calvert až s pomocí kustoda po gólu domácího celku.

Pravidla NHL přitom umožňují rozhodčím v případě vážného zranění přerušit hru bez ohledu na fakt, který tým je aktuálně v držení puku.

Vancouver i díky této sporné brance dotáhl utkání až do prodloužení.

Štítky

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.