VIDEO: Otřes mozku. To je výsledek tvrdého hitu Ristolainena na Guentzela

Přidal  Martin Hrubý   do  , , ,      23. 3. 2017 8:57     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem VIDEO: Otřes mozku. To je výsledek tvrdého hitu Ristolainena na Guentzela  

Obránci Buffala Rasmusi Ristolainenovi hrozí disciplinární trest. Kvůli nevybíravému zákroku na pittsburghského útočníka Jakea Guentzela v úterním utkání na ledě KeyBank Center čeká dnes finského hokejistu slyšení s Oddělením pro bezpečnost hráčů v National Hockey League.


Sledujte NHLnews také na Facebooku a Twitteru.


V 9. minutě první třetiny si dvaadvacetiletý rodák z Turku v blízkosti útočné modré čáry počíhal na Guentzela a tvrdým hitem jej poslal k zemi. Pro dvaadvacetiletého centra Penguins tím zápas skončil. Podle zámořských médií bude s otřesem mozku mimo hru nejméně týden.

Ve hře už nemohl pokračovat ani Ristolainen. Rozhodčí posoudili jeho zákrok jako nedovolené bránění a udělili mu trest pět minut plus do konce zápasu. Během pěti střídání strávil Ristolainen na hrací ploše tři minuty a čtyři sekundy.

Autor  

Narozen v roce 1971. NHL sleduji od začátku 80. let, redaktorem od roku 2000. Spoluzakladatel webového serveru NHL.cz. Největší hokejový zážitek - návštěva zápasů NHL, v nichž nastoupilo dohromady osm členů slavné dynastie Edmontonu Oilers z osmdesátých let minulého století včetně Waynea Gretzkyho, Granta Fuhra, Glenna Andersona nebo Craiga MacTavishe, jenž jako vůbec poslední hráč v historii NHL hrál bez helmy.