VIDEO: Po souboji s Burnsem trápí Henrika Sedina zranění v horní části těla

Přidal  Martin Hrubý   do  , , , ,      7. 3. 2016 11:25    Komentář  

Kapitán Vancouveru Henrik Sedin nedokončil sobotní zápas na ledě San Jose, který Canucks vyhráli 4:2. Švédský centr má potíže v horní části těla a zatím se neví, jak dlouho bude absentovat. Sedin se údajně již odpojil od týmu a odcestoval zpět do Vancouveru, kde podstoupí důkladné lékařské vyšetření. To znamená, že určitě vynechá dnešní duel v Los Angeles.


Sledujte NHLnews také na Facebooku a Twitteru.


Henrik Sedin se zranil v 5. minutě po zákroku obránce Sharks Brenta Burnse. Do hry se ještě vrátil, ale po dalších čtyřech střídáních usoudil, že pokračovat nelze a v závěru první třetiny ze zápasu definitivně odstoupil. Během sedmi střídání strávil na ledě tři a půl minuty (3:36). Do statistik si připsal jednu střelu na branku.

Pětatřicetiletý rodák z Örnsköldsviku působí v NHL od roku 2000. Sedin byl během dosavadní zámořské kariéry vůči zranění hodně odolný, nikdy nevynechal v jedné sezóně více než dvanáct zápasů.

Štítky

Autor  

Narozen v roce 1971. NHL sleduji od začátku 80. let, redaktorem od roku 2000. Spoluzakladatel webového serveru NHL.cz. Největší hokejový zážitek - návštěva zápasů NHL, v nichž nastoupilo dohromady osm členů slavné dynastie Edmontonu Oilers z osmdesátých let minulého století včetně Waynea Gretzkyho, Granta Fuhra, Glenna Andersona nebo Craiga MacTavishe, jenž jako vůbec poslední hráč v historii NHL hrál bez helmy.