Select Page

Kapitán Vancouveru Henrik Sedin nedokončil sobotní zápas na ledě San Jose, který Canucks vyhráli 4:2. Švédský centr má potíže v horní části těla a zatím se neví, jak dlouho bude absentovat. Sedin se údajně již odpojil od týmu a odcestoval zpět do Vancouveru, kde podstoupí důkladné lékařské vyšetření. To znamená, že určitě vynechá dnešní duel v Los Angeles.

Henrik Sedin se zranil v 5. minutě po zákroku obránce Sharks Brenta Burnse. Do hry se ještě vrátil, ale po dalších čtyřech střídáních usoudil, že pokračovat nelze a v závěru první třetiny ze zápasu definitivně odstoupil. Během sedmi střídání strávil na ledě tři a půl minuty (3:36). Do statistik si připsal jednu střelu na branku.

Pětatřicetiletý rodák z Örnsköldsviku působí v NHL od roku 2000. Sedin byl během dosavadní zámořské kariéry vůči zranění hodně odolný, nikdy nevynechal v jedné sezóně více než dvanáct zápasů.