VIDEO: Sbohem a děkuji. Grabovskij se rozloučil s NHL

Přidal  Daniel Reichel   do  ,      20. 6. 2019 9:45     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem VIDEO: Sbohem a děkuji. Grabovskij se rozloučil s NHL  

Útočník Michail Grabovskij dal ve středu definitivní sbohem své hráčské kariéře.

35letý Bělorus, který nebyl vinou následků otřesu mozku v akci od sezóny 2015/16, absolvoval v NHL celkem 534 duelů se ziskem 296 bodů (125+171).

Dveře do slavné soutěže mu otevřel Montreal, který jej v roce 2004 draftoval ze 150. místa. Největší stopu v prestižní lize však udělal v Torontu, kde dva ročníky nosil na dresu „ačko“. Kromě Canadiens a Maple Leafs hrál také za Washington a naposledy Islanders.

Rodák z německého Potsdamu, který se s fanoušky a světem zámořského hokeje rozloučil emotivním videem, bude nyní pokračovat jako asistent trenéra v Dinamu Minsk v KHL.

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.