VIDEO: Sem mi nepolezeš frajere! Lehner si bránil brankoviště

Přidal  Lukáš Zitka   do  , , ,      17. 4. 2019 9:29    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem VIDEO: Sem mi nepolezeš frajere! Lehner si bránil brankoviště  

Fanshop týmuRobin Lehner letos povstal zpátky z popela jako bájný Fénix. Po skvělých výkonech společně s Thomasem Greissem dovedli New York Islanders pro mnohé překvapivě do play-off a v něm dokázali v nejkratším možném čase vyřadit Pittsburgh Penguins.

Před sezonou se chopil šance u Islanders a ukázal, že rozhodně má co nabídnout. Švédský gólman je ale také občas horká hlava, která si nenechá jen tak něco líbit. Nepříjemně to pocítil v rozhodujícím čtvrtém utkání série útočník Penguins Patric Hornqvist.

V dosavadních čtyřech utkáních vyřazovacích bojů Lehner obdržel průměrně 1,47 branek na zápas a chytil 95,6 % střel, které mířily na branku.

Autor  

Žurnalistiku se střídavými úspěchy studoval v Brně a poté v Praze. S novinařinou začínal v redakci Pardubického deníku, později strávil rok ve službách jednoho hokejového serveru. Následně na dva roky zakotvil v Evropském vydavatelství, kde však psal především o politice. Pak úplně změnil pracovní zaměření, aby se loni na podzim vrátil v plné síle do světa sportovní žurnalistiky v barvách časopisu Svět sportu a nově též serveru nhlnews.cz. Dlouhodobě sleduje především výkony hráčů Anaheimu Ducks a Detroitu Red Wings, mezi nejoblíbenější hráče řadí Pavla Dacjuka, Henrika Zetterberga, Teemu Selänne a Paula Kariyu.Kontakt na autora: lukas.zitka@nhlnews.cz