VIDEO: Skvělý zákrok debutujícího Langhamera zabránil vyrovnání

Přidal  Martin Hrubý   do  , , , ,      21. 2. 2017 9:57    Komentář  

V poslední třetině pondělního utkání mezi Arizonou a Anaheimem prožil v brance Coyotes svůj debut v National Hockey League Marek Langhamer, jenž v 45. minutě nahradil zraněného Mikea Smithe. Dvaadvacetiletý rodák z Moravské Třebové zastavil 7 z 8 střel Ducks, ale jeden zákrok vyčníval nad ostatní.


Sledujte NHLnews také na Facebooku a Twitteru.


Necelé dvě sekundy před koncem základní hrací doby málem Kojoti přišli o jednobrankové vedení 3:2. Finský obránce Sami Vatanen měl při power play Anaheimu obrovskou šanci, ale český gólman se stačil přesunout přes celé brankoviště a puk směřující do odkryté sítě vyrazil z brankové čáry do bezpečí.


Bude vás zajímat:


„Bylo těžké naskočit do rozjetého zápasu, ale spoluhráči přede mnou odvedli skvělou práci,“ uvedl Langhamer. Yotes ho minulý týden povolali ze záložního celku Tucson Roadrunners (AHL), aby zastoupil zraněného Louise Domingueho. „Samozřejmě jsem vděčný za to, že jsem dostal příležitost, a mám velkou radost, že jsme utkání dotáhli k vítězství,“ dodal.


Autor  

Narozen v roce 1971. NHL sleduji od začátku 80. let, redaktorem od roku 2000. Spoluzakladatel webového serveru NHL.cz. Největší hokejový zážitek - návštěva zápasů NHL, v nichž nastoupilo dohromady osm členů slavné dynastie Edmontonu Oilers z osmdesátých let minulého století včetně Waynea Gretzkyho, Granta Fuhra, Glenna Andersona nebo Craiga MacTavishe, jenž jako vůbec poslední hráč v historii NHL hrál bez helmy.