Přidal  Martin Hrubý   do  , , ,      29. 12. 2016 18:21     Komentář

Ve středečním utkání proti Montrealu se poprvé od 15. prosince objevil v sestavě Tampy Bay Ondřej Palát a hned se blýskl dvěma kanadskými body. K výhře Lightning 4:3 v prodloužení přispěl český křídelník svým pátým gólem v sezóně a asistencí.

Pětadvacetiletý Palát vstřelil v 57. minutě důležitý vyrovnávací gól na 3:3, který poslal oba týmy do prodloužení. Nechybělo mnoho a rodák z Frýdku Místku se po zápase mohl radovat ze dvou střeleckých úspěchů.

V úvodní minutě druhé třetiny se Palát, jenž byl vyhlášen druhou hvězdou utkání, ocitl úplně sám před svatyní Canadiens, v okamžiku střely mu ale do trajektorie vložil svou hůl gólman Carey Price a udržel tak puk před brankovou čárou.

Autor

Narozen v roce 1971. NHL sleduji od začátku 80. let, redaktorem od roku 2000. Spoluzakladatel webového serveru NHL.cz. Největší hokejový zážitek – návštěva zápasů NHL, v nichž nastoupilo dohromady osm členů slavné dynastie Edmontonu Oilers z osmdesátých let minulého století včetně Waynea Gretzkyho, Granta Fuhra, Glenna Andersona nebo Craiga MacTavishe, jenž jako vůbec poslední hráč v historii NHL hrál bez helmy.