VIDEO: Toffoli navždy zapsaný do historie. Jako první nastřílel hattrick venku

Přidal  Lukáš Zitka   do  , , ,      16. 2. 2020 11:15     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem VIDEO: Toffoli navždy zapsaný do historie. Jako první nastřílel hattrick venku  

Fanshop týmuÚtočník Los Angeles Kings Tyler Toffoli vstoupil v utkání pod širým nebem s Colorado Avalanche do historie. Jako první hráč totiž v tomto formátu utkání nastřílel tři branky v jednom zápase.

O sedmadvacetiletém pravém křídle se již delší dobu spekuluje, že bude před uzávěrkou přestupů měnit dres. Spolehlivému Kanaďanovi bude letos po sezoně končit jeho kontrakt na 4,6 milionů ročně. V utkání s Coloradem se zlepšil na 18 branek a už nyní vyrovnal svůj loňský bodový součet – 34.

V utkání jednou překonal Grubauera, který později musel střídat kvůli zranění, i Francouze. Třetí branku přidal těsně před závěrečnou sirénou do prázdné branky.

Autor  

Žurnalistiku se střídavými úspěchy studoval v Brně a poté v Praze. S novinařinou začínal v redakci Pardubického deníku, později strávil rok ve službách jednoho hokejového serveru. Následně na dva roky zakotvil v Evropském vydavatelství, kde však psal především o politice. Pak úplně změnil pracovní zaměření, aby se loni na podzim vrátil v plné síle do světa sportovní žurnalistiky v barvách časopisu Svět sportu a nově též serveru nhlnews.cz. Dlouhodobě sleduje především výkony hráčů Anaheimu Ducks a Detroitu Red Wings, mezi nejoblíbenější hráče řadí Pavla Dacjuka, Henrika Zetterberga, Teemu Selänne a Paula Kariyu. Kontakt na autora: lukas.zitka@nhlnews.cz