Vojnov má smůlu. V příští sezoně sezoně ho v NHL neuvidíme

Přidal  Lukáš Zitka   do  ,      10. 4. 2019 13:48     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Vojnov má smůlu. V příští sezoně sezoně ho v NHL neuvidíme  

Fanshop týmuRuský bek Slava Vojnov se ani v příští sezoně nevrátí do NHL. Vedení soutěže prodloužilo někdejšímu hokejistovi Los Angeles Kings zákaz činnosti. Ten vyfasoval za napadení své manželky v říjnu 2014 a dva měsíce za něj pykal ve vězení.

Vojnov by se do kanadsko-americké soutěže mohl vrátit v případě dobrého chování příští léto. Loni v červenci jej soud v Los Angeles zbavil obvinění. Dvojnásobný vítěz Stanley Cupu kvůli incidentu přišel nejen o angažmá u Králů, ale i o smlouvu na šest let za 25 milionů dolarů.

Spolehlivý zadák zamířil do KHL, kde působil v celku Petrohradu, stal se olympijským vítězem v Pchjongčchangu a v březnu letošního roku absolvoval osobní pohovor se šéfem soutěže Garym Bettmanem o svém návratu a zrušení suspendace, kterou na něj liga uvalila. Zatím si však na svůj návrat bude muset ještě minimálně rok počkat.

V letošní sezoně Vojnov zatím neodehrál jediný zápas. Proti rozhodnutí bude mít možnost se odvolat.

Štítky

Autor  

Žurnalistiku se střídavými úspěchy studoval v Brně a poté v Praze. S novinařinou začínal v redakci Pardubického deníku, později strávil rok ve službách jednoho hokejového serveru. Následně na dva roky zakotvil v Evropském vydavatelství, kde však psal především o politice. Pak úplně změnil pracovní zaměření, aby se loni na podzim vrátil v plné síle do světa sportovní žurnalistiky v barvách časopisu Svět sportu a nově též serveru nhlnews.cz. Dlouhodobě sleduje především výkony hráčů Anaheimu Ducks a Detroitu Red Wings, mezi nejoblíbenější hráče řadí Pavla Dacjuka, Henrika Zetterberga, Teemu Selänne a Paula Kariyu. Kontakt na autora: lukas.zitka@nhlnews.cz